Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Djerba

Tento největší ostrov severní Afriky, kde slunce svítí 320 dnů v roce je ideálním místem ke strávení své dovolené. Čisté moře, luxusní hotely, v uličkách pracují hrnčíři, tkalci koberců a řemeslníci zdobící stříbro filigránem vám navodí přímo pohádkovou atmosféru.
Rozloha: 520 km2
Obyvatel: kolem 100 000
Hlavní město: Houmt Souk
Letoviska: Zarzis, Midoun, Houmt Souk
Pláž: písčitá
Sport a zábava: golf, minigolf, tenisové kurty, stolní tenis, volejbal, vodní sporty na pláži, sauna, masáže, animační programy, fitness centrum, folklór a diskotéky
Výlety: Guellala – středisko tradiční ruční hrnčířské výroby. Slavná židovská synagoga LA GHRIBA (dílo zázraků), se nachází nedaleko městečka Er Riadh. Výlet lodí – delfíni, oběd, animace, návštěva farmy s krokodýly. Kartágo – návštěva přístavu, Tofedu – hřbitova.

Doba letu
2 hod 40 min

Koupání a cestování
Severní pláže jsou všechny velmi dobré, moře je čisté. Na rybaření a potápění se obzvlášť hodí skalnatý útes Ras Taguerness s majákem, který dělí severní pláže Djerby na dva úseky.

Djerba se dobře nedá celá projít pěšky, protože je to velký ostrov, ale ideální je půjčit si skútr. Půjčení vyjde asi na pět stovek na den a benzín je po patnácti korunách (skútr stejně moc nežere). Za jeden den se Djerba dá projet celá.

Půjčeným autem se přes Zarzis můžete vydat na pevninu. Tunisko je ale veliké. Lepší je ale využít služeb nějaké cestovky a nechat se do jižní pouště odvézt, abyste nezabloudili. Třeba zajímavá obec Matmata je od Djerby relativně blízko.

Djerba je spojena s pevninou silnicí. Silnici v mělkém moři vybudovali už Féničané a Římané, nyní se jezdí po moderním náspu západně od starověké silnice. Na pevnině je nejbližší velké město a letovisko Zarzis.

OBLASTI:
Houmt Souk
Největší město ostrova Djerba je Houmt Souk se 40 tisíci obyvateli, ale působí spíše dojmem větší vesnice.Západně od Houmt Souk je mezinárodní letiště. Většina turistů přilétá právě na něj a doprava do hotelu kamkoli na Djerbu jim trvá nejvýše hodinu
V obci Midoun se každé úterý koná tradiční berberská svatba. Pravidelné datum si vybírají asi kvůli turistům. Midoun neleží u moře, jde o druhé největší městečko ostrova. Také je tu celkem moc zajímavá krokodýlí farma, ve které je vidět i krmení krokodýlů, a muzeum.

Guellala je středisko výroby keramiky. Dá se koukat hrnčířům pod ruce a podívat se na vypalování v peci. Zajímavě jsou využity rozbité hrnce -- jsou z nich postaveny ploty, pece nebo garáže.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích